Banki Spółdzielcze – zielone i nowoczesne
Decydując się na wprowadzenie ekologicznych zmian w swoim domu lub firmie, zadbaj o najlepszego partnera finansowego. A w Bankach Spółdzielczych jesteś u siebie.
Wyobraź sobie, że o kredycie na ekologiczne przedsięwzięcie rozmawiasz z kimś, kogo znasz, kto mieszka w tej samej miejscowości i doskonale rozumie lokalne uwarunkowania. A jednocześnie – umożliwia Ci negocjowanie warunków i traktuje po partnersku.
Tak właśnie jest w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS.
Co to jest bank spółdzielczy?
Banki spółdzielcze to 90% banków działających w Polsce. Od banków komercyjnych różni je to, że ich właścicielami są spółdzielcy, a więc osoby „z sąsiedztwa”, działające lokalnie, a nie w odległej centrali.
Spółdzielcy to osoby, które zdecydowały się połączyć siły, aby wspólnie realizować ustalone cele – przede wszystkim, wspierać finansowo okoliczną społeczność. Szczególnie ważne jest wsparcie banków spółdzielczych w zakresie przedsięwzięć realizowanych na terenie mniejszych miejscowości i wsi, co nie oznacza, ze nie znajdziesz ich we wszystkich dużych miastach. Banki spółdzielcze wspierają rozwój regionów, w których działają, ponieważ reinwestują zyski tam, gdzie zostały wypracowane.
Banki spółdzielcze działają w Polsce od ponad 150 lat, wyłącznie na bazie polskiego kapitału. Mają więc najdłuższą historię w polskiej bankowości. Obecnie swoim zasięgiem obejmują teren całych powiatów, a nawet województw. Swoje placówki mają zarówno w małych miejscowościach, miasteczkach, jak i większych miastach. Grupa BPS to ponad 2000 oddziałów bankowych. Na stronie mojbank.pl łatwo znajdziesz swój najbliższy bank.
Nowoczesna oferta dla małych i średnich firm
Banki spółdzielcze z Grupy BPS to dzisiaj nowoczesne instytucje finansowe, dysponujące wyszkoloną kadrą, rozwiązaniami organizacyjnymi i nowoczesnymi technologiami. W swojej ofercie mają praktycznie wszystko, czego może potrzebować przedsiębiorca, by zapewnić swojej firmie bieżące funkcjonowanie i rozwój. Od bezpiecznego i wygodnego zarządzania kontem bankowym za pomocą smartfonu po płatności mobilne telefonem lub zegarkiem. Pełna paleta kredytów obrotowych zapewni finansowanie bieżącej działalności i w razie konieczności poprawi płynność firmy, a kredyty inwestycyjne na jasnych warunkach sfinansują jej dalszy rozwój.
Elastycznie i po partnersku
Banki spółdzielcze Grupy BPS od banków komercyjnych mocno odróżnia możliwość negocjowania warunków współpracy i partnerskie relacje. To łatwiejsze dla instytucji spółdzielczych, bo dzięki lokalnej skali działania, doskonale znają swoich klientów i uwarunkowania rynkowe. Indywidualnie traktowani klienci mogą też liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach, np. przy prolongacie czy restrukturyzacji kredytów.
Dlatego bogata i nowoczesna oferta banków spółdzielczych BPS spełni każde oczekiwania przedsiębiorców, bo to partner bankowy, który zna się na rzeczy.
Fotowoltaika w leasingu – to możliwe!
Kredyty nie są jedynymi formami finansowania firm. W Grupie BPS znajduje się również spółka BPS Leasing i Faktoring, której oferta dostępna jest w Bankach Spółdzielczych w całej Polsce. Korzystając z leasingu można atrakcyjnie sfinansować nie tylko zakup samochodów, ale także instalacje fotowoltaiczne. Leasing mikroinstalacji działa na tej samej zasadzie co firmowych aut – z taniego prądu można korzystać natychmiast bez konieczności wydatkowania od razu pieniędzy na zakup paneli. Leasingiem można sfinansować instalacje o mocy do 50 kW i wartości 250 tys. zł netto. Nowością jest także leasing w euro wraz z atrakcyjną ofertą ubezpieczenia środków transportu ciężkiego.
Myślimy o przyszłości
Ekologia to nie tylko tymczasowa moda, ale klucz do naszej przyszłości i szansa na ocalenie naturalnego środowiska dla naszych dzieci i wnuków. Dlatego Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, tradycyjnie zakorzenione w lokalnych społecznościach i blisko z nimi związane, przekonują nas, że warto stawiać na ekologię. To również rozsądne i opłacalne rozwiązanie na dziś.
Nowy piec do ogrzewania, ocieplenie domu, wymiana okien, instalacja fotowolaicznaiczna, odzyskiwanie deszczówki – to tylko niektóre przykłady ekologicznych zmian, które mają ogromne znaczenie dla naszych portfeli. A także dla miejscowości, w której mieszkamy i … dla całej Ziemi! Już ponad 600 tys. rodzin w Polsce zdecydowało się na montaż instalacji fotowoltaicznej i czerpiąc energię ze słońca płaci miesięcznie za prąd zaledwie kilka złotych! Warto pomyśleć o przyszłości.
Artykuł pochodzi z sekcji specjalnej serwisu wp.pl