Skip to main content
 • Spółdzielnia

  Spółdzielnia

   

  Jesteśmy spółdzielcami, bo lubimy współdziałać. To nasz wybór i nasza przyjemność z uzyskiwanych efektów.

  Dawniej (pod koniec zaborów) na naszym terenie ludzie grupowali się w spółdzielnie, ponieważ tylko w taki sposób mogli zapewnić sobie i swoim rodzinom lepsze warunki życia. Uczyli się, że działając razem dla wspólnego celu, można ten cel osiągnąć szybciej i sprawniej. Po osiągnięciu jednego celu można sobie już postawić następny, a to przecież definicja rozwoju. Co ważniejsze, ludzie uczyli się też, że szanowanie siebie nawzajem i współdecydowanie o dalszych losach sprawia, że spółdzielnie stają się dzięki temu bardziej odporne na zawirowania polityczne czy gospodarcze. Mimo, iż nie mieliśmy wtedy własnego państwa, to dzięki spółdzielniom ludzie mogli poczuć, że w końcu są u siebie.

  Dzisiaj, spółdzielnie to jedna z wielu dostępnych form działalności. Od spółdzielni pracy, przez spółdzielnie socjalne, mieszkaniowe i wytwórców aż po bankowość. Nie zmieniło się za to jedno - nadal wierzymy, że stawiając na kooperację możemy lepiej osiągnąć nasze cele. Jesteśmy też świadomi, że nie możemy działać w oderwaniu od lokalnej społeczności - jesteśmy społecznie odpowiedzialni, bo Wasz rozwój, to również nasz rozwój.

  A czy Ty teraz na pewno czujesz się u siebie? Pracujesz, zarabiasz, ale czy Twoje zdanie jest brane pod uwagę? Masz jakiś pomysł, ale od lat nie widzisz szans na jego realizację? A może aktualnie nie masz pracy i mimo starań nie możesz znaleźć nowej? Spółdzielnia może być rozwiązaniem idealnym dla Ciebie.

  Poznaj Nasze Społeczności

   Znajdziesz nas też tutaj

   © 2024 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone

   Cookies