Podział na lata

Xiaomi Pay dla klientów Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS

Bank BPS oraz Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS udostępniają użytkownikom nowy wygodny system płatności mobilnych: Xiaomi Pay. To rozwiązanie dla osób aktywnych sportowo, które chcą robić zakupy nie mając przy sobie telefonu czy karty. Wystarczy zegarek lub opaska fitness z podpiętą w aplikacji kartą płatniczą Mastercard.

Mobilne płatności zbliżeniowe Xiaomi Pay, możliwe są po dodaniu karty płatniczej do cyfrowego portfela. Dzięki temu użytkownik może korzystać z tych samych kart płatniczych, których używa na co dzień. Podczas płatności w sklepie czy punkcie usługowym nie trzeba mieć dostępu do Internetu. Usługa Xiaomi Pay działa z wieloma rodzajami kart kredytowych i debetowych Mastercard®. Płatności mobilne upoważniają również do zdobywania nagród w programach lojalnościowych, analogicznie jak transakcje plastikowymi kartami.

Xiaomi Pay to kolejny, po Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i FitBit Pay, system płatności mobilnych, z którego mogą korzystać klienci Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banku BPS. Obserwujemy rosnącą popularność płatności już nie tylko przy użyciu smartfonu, który każdy z nas ma przy sobie prawie cały czas, ale także innych urządzeń. Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS wpisują się w ten trend, ponieważ również nasi klienci cenią sobie wygodę i sprytne rozwiązaniamówi Magdalena Waniek, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego Banku BPS, zrzeszającego Banki Spółdzielcze.

– Polscy konsumenci są coraz bardziej mobilni i ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa. Nowa opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC to produkt, który odpowiada na wszystkie te potrzeby – pozwala płacić szybko i bezpiecznie poprzez przyłożenie nadgarstka z opaską do terminala. Zakupy można więc zrobić nie mając przy sobie portfela ani telefonu. Dzięki współpracy Mastercard i Xiaomi o zaletach płatności urządzeniami ubieralnymi będzie mogło się przekonać wielu użytkowników kart w Polsce. Cieszymy się, że tak innowacyjne rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne i dostępnemówi Tomek Owczarek, Dyrektor ds. sprzedaży i strategii w polskim oddziale Mastercard Europe.

Usługa Xiaomi Pay chroni dane użytkownika, wykorzystując przypisane do opaski lub zegarka numery kart i kody transakcji za każdym razem, gdy wykonywana jest płatność. Oryginalny numer karty zostaje zastąpiony cyfrowym zamiennikiem, tzw. tokenem. Numer karty płatniczej nie jest przechowywany
w urządzeniu ani na serwerach Xiaomi. Nie zostaje również przekazany sprzedawcy podczas płatności.

Jak zacząć korzystać z Xiaomi Pay?


Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Mi Fitness ze sklepu Google Play lub App Store na swój telefon z systemem Android lub iOS. W aplikacji Mi Fitness należy wyszukać swoją opaskę lub zegarek i połączyć go z aplikacją używając przycisku „synchronizuj”. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie danych karty Mastercard w aplikacji, poprzez użycie opcji Xiaomi Pay. Całość operacji należy potwierdzić kodem SMS.


Xiaomi Pay można płacić w sklepach i punktach usługowych – wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Mastercard. Wystarczy na opasce wybrać ekran NFC. Przy płatności wymagany jest kod PIN – należy go wówczas wprowadzić na dedykowanym ekranie.

Więcej informacji o usłudze Xiaomi Pay dostępne na stronie TUTAJ

Znajdziesz nas też tutaj

© 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone

Cookies