Podział na lata

Usługa mojeID w kolejnych Bankach Spółdzielczych Grupy BPS i w Banku BPS

Klienci kolejnych 98 Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS, 3 współpracujących banków oraz Banku BPS mogą potwierdzać swoją tożsamość online za pomocą mojeID – usługi dostarczanej przez KIR. Tym samym usługa mojeID jest już dostępna w 267 Bankach Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS, 6 bankach współpracujących oraz w Banku BPS.

mojeID umożliwia zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą danych z bankowości internetowej. Klient banku może potwierdzić swoje dane szybko i bezpiecznie, na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Co istotne dla bezpieczeństwa danych, klient wyraża jasną zgodę na zakres i cel przekazywanych informacji. Dzięki integracji z Węzłem Krajowym i Profilem Zaufanym, użytkownik może korzystać z usług świadczonych online zarówno przez dostawców komercyjnych, jak i administrację publiczną. Oznacza to dostęp do oferty przedsiębiorstw z różnych branż, m.in. dostawców energii, usług medycznych, ubezpieczeniowych, czy telekomunikacyjnych, jak i szerokiego spektrum spraw urzędowych, obejmujących m.in. zdalne złożenie wniosku o dowód osobisty, rejestrację pojazdu czy uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego. Ponadto, osoby posługujące się Profilem Zaufanym mogą teraz zapisać się online na szczepienia przeciwko COVID-19.

 – Dostęp do różnych usług cyfrowych i załatwianie wielu spraw bez wychodzenia z domu, tylko za pomocą komputera, stało się w ostatnich miesiącach powszechne i wiele wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Przekonujemy się, jakie to wygodne i proste. Użytkownicy bankowości internetowej mają do dyspozycji nie tylko narzędzie do zarządzania domowym budżetem, ale także, dzięki usłudze mojeID i Profil Zaufany, cyfrowe narzędzie do potwierdzania swojej tożsamości przez Internet. Znaczna część Banków Spółdzielczych z Grupy BPS już w lipcu zeszłego roku wdrożyła mojeID, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ich klientów. Dziś przyszedł czas na kolejne Banki Spółdzielcze i Bank BPS. Cieszę się, że mojeID zyskuje popularność w coraz szerszych kręgach naszych klientów. Ułatwia funkcjonowanie w pandemicznych czasach i doskonale spełnia swoją funkcję – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS zrzeszającego Banki Spółdzielcze.

 – Rozwój usług zdalnych nie jest możliwy bez tożsamości cyfrowej. Wdrożenie mojeID jest więc technologicznym i procesowym skokiem w przyszłość. Banki spółdzielcze, które są liderami pod względem tempa implementowania wszelkich nowinek technologicznych, są tego w pełni świadome. Upowszechnienie mojeID z pewnością przyczyni się do intensywniejszego rozwoju cyfrowej gospodarki, zarówno w wymiarze komercyjnym jak i administracyjnym. W bliskim partnerstwie z sektorem bankowości spółdzielczej konsekwentnie pracujemy nad tym zadaniem – mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR.

mojeID jest udostępniane przez systematycznie rosnącą liczbę dostawców usług z różnych sektorów gospodarki. KIR prowadzi intensywne prace wdrożeniowe z kolejnymi dostawcami usług oraz bankami jako dostawcami tożsamości. Liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej mogących korzystać z usługi mojeID wynosi blisko 13 mln. Wdrożenie w kolejnych Bankach Spółdzielczych Grupy BPS planowane jest do końca pierwszego półrocza 2021 r.

 O usłudze mojeID w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS przeczytaj TUTAJ

Formularz kontaktowy

Wpisz lokalizację

wybierz placówkę i zamów kontakt z wybranego Banku

Znajdziesz nas też tutaj

© 2020 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone