Skip to main content

Podział na lata

Rusza VIII edycja Programu TalentowiSKO! Czy szkoła Twojego dziecka bierze udział w Programie?

TalentowiSKO jest rozwinięciem znanego od dawna programu Szkolnych Kas Oszczędnościowych (SKO). Zrzeszenie BPS realizuje Program TalentowiSKO w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, wspierając edukację finansową dzieci oraz młodzieży w całej Polsce.

667x277 SKO 01

Program TalentowiSKO rozwija w uczniach talenty, a także uczy odpowiedzialności i funkcjonowania w społeczeństwie. Celem Programu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, że warto jest być przedsiębiorczym, czyli pomysłowym, obrotnym oraz zaradnym życiowo. Cechy te z pewnością będą procentować w życiu dorosłym przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących kształcenia, wyboru pracy, wynajmu bądź zakupu mieszkania, założenia konta w banku itp.

Dla nauczycieli TalentowiSKO to konkretne wsparcie w postaci scenariuszy zajęć, wzbogaconych o karty pracy dla uczniów oraz linki do materiałów pomocniczych dostępnych online. Dzięki temu nauczyciel może wykorzystać środki audiowizualne, prezentacje czy filmiki instruktażowe. Scenariusze pomyślane zostały tak, aby uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trakcie zajęć mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami oraz by zdobyte umiejętności i wiedzę potrafili zastosować w praktyce i codziennym życiu.

Materiały edukacyjne na rok szkolny 2020/2021 są zgodne z podstawą programową nauczania ogólnego. Szkoły uczestniczące w Programie mogą pobierać je ze strony www.talentowisko.pl. Ponadto za pomocą bloga nauczyciele i uczniowie mają możliwość udostępniania fotorelacji dotyczących szkolnych wydarzeń, które mogą być inspiracją dla innych szkół.

TalentowiSKO to nie tylko lekcje na temat oszczędzania i praktycznego zastosowania matematyki w świecie finansów. To także konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne. Już 30 września zostanie ogłoszona nowa edycja konkursów:

·        „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym" – dla klas 1-8 szkół podstawowych,

·        „Inkubator szkolnych biznesów” – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program TalentowiSKO umożliwia rozszerzenie oferty edukacyjnej, szczególnie w rejonach, gdzie dostęp do zajęć pozalekcyjnych jest ograniczony. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS od lat wspierają i aktywnie uczestniczą w życiu swoich lokalnych społeczności. W ramach Programu pracownicy banków zapraszani są na lekcje do szkół, a dzieci i młodzież mogą przyjść do oddziału zapoznać się ze specyfiką pracy w banku. Banki spółdzielcze wspierają również wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez szkoły.

Więcej informacji na temat Programu TalentowiSKO dostępnych jest na stronie www.talentowisko.pl.

Jeśli chcesz, aby szkoła Twojego dziecka dołączyła do Programu TalentowiSKO, skontaktuj się z najbliższym Bankiem Spółdzielczym lub poproś o to nauczyciela.

 Znajdź najbliższy Bank Spółdzielczy

Znajdziesz nas też tutaj

© 2024 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone

Cookies