• Inicjatywy lokalne

  Działamy razem

Nieocenione wsparcie Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego

W związku z obowiązkiem zakrywania nosa i ust, Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska zorganizował zakup materiału i szycie 7 tysięcy maseczek. Rozdysponowano 5 tysięcy, a kolejne 2 tysiące zostaną rozdane w najbliższym czasie. Maseczki zostały uszyte przez pracowników obsługowych szkół i przedszkola. 

Z pomocy Wójta skorzystali strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, pracownicy szkół i mieszkańcy gminy. Koszt zakupu materiału przeznaczonego na maseczki pokryto z budżetu gminy Bukowina Tatrzańska.

Dodatkowo szyciem i dystrybucją maseczek zajęli się sołtysi poszczególnych wsi, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia. Całą akcję wsparł Prezes Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego w Bukowinie Tatrzańskiej, który zakupił część materiału przeznaczonego do szycia maseczek.

Maseczka powinna przylegać ściśle do twarzy, ale pozostawiać wygodę noszenia i oddychania. Maseczki wielorazowe powinniśmy prać po każdym użyciu w temperaturze minimum 60 stopni.

Przypominamy, iż do zasłonięcia nosa i ust można wykorzystać szalik, chustkę, apaszkę lub inny fragment odzieży. Nie ma nakazu korzystania wyłącznie z maseczek ochronnych.

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy, którzy potrzebują maseczek, po ich odbiór do Urzędu Gminy.

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, życząc zdrowia, składa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w zakup i szycie maseczek. Wspólnie rozdamy osobom potrzebującym ponad 14 000 maseczek.

Poznaj Nasze Społeczności

  Formularz kontaktowy

  Wpisz lokalizację

  wybierz placówkę i zamów kontakt z wybranego Banku

  Znajdziesz nas też tutaj

  © 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone