• Inicjatywy lokalne

  Działamy razem

Bank Spółdzielczy w Suwałkach przekazał respirator

Suwalski szpital ma nowy respirator, który ratował będzie życie wcześniakom. Warte niemal 70 tys. zł urządzenie przekazał placówce Bank Spółdzielczy w Suwałkach, który uczcił w ten sposób swoje 120 urodziny.

2 października 2020r. odbyło się uroczyste przekazanie na rzecz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii z Pododdziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Respiratora HAMILTON C 1 o wartości ponad 60 tys. zł. Ten niezwykły sprzęt rozszerzony został o opcje noworodkową, dzięki czemu respiratoterapii mogą poddane zostać wcześniaki o wadzie 200 gram.

Pieniądze na zakup sprzętu to prezent od suwalskiego Banku Spółdzielczego. Z okazji 120-lecia placówka planowała huczny jubileusz i cykliczne wydarzenia rozłożone na kolejne miesiące. Prezes banku Monika Krupa przyznaje, że zamierzenia te pokrzyżował koronawirus. Stąd też decyzja o przekazaniu zaoszczędzonych funduszy na szczytny cel.

Były duże plany, ale stało się to, co się stało. To co uzbieraliśmy na organizację balu i różnego rodzaju spotkań, przeznaczyliśmy na ten sprzęt. Wychodzę z założenia, że fajnie jest świętować, gdy inni też się wokół cieszą. Żeby nie było to tylko samo dla siebie, ale też stało się czymś dobrym i rodziło owoce – podkreśla Monika Krupa.

 

Poznaj Nasze Społeczności

  Formularz kontaktowy

  Wpisz lokalizację

  wybierz placówkę i zamów kontakt z wybranego Banku

  Znajdziesz nas też tutaj

  © 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone