• Inicjatywy lokalne

  Działamy razem

Bank Spółdzielczy w Limanowej wspiera działania Miejskiej Biblioteki Publicznej

Bank Spółdzielczy w Limanowej od lat angażuje się w działalność kulturalną i edukacyjną w regionie oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.

Jedną z instytucji, wspieraną przez Bank, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej. Placówka oprócz obowiązków wynikających z samej istoty funkcjonowania, prowadzi szereg innych form działalności, związanych z szeroko rozumianym upowszechnianiem kultury wśród lokalnej społeczności. Są to różnorodne spotkania autorskie z literatami, dziennikarzami, politykami, podróżnikami, ludźmi nauki, teatru, muzyki.  Osobne miejsce w procesie upowszechniania kultury zajmuje Miejska Galeria Sztuki, gdzie podczas wystaw i wernisaży, prezentowane są różnorodne odmiany sztuki plastycznej w wykonaniu profesjonalistów i amatorów. Co istotne w Galerii promowana jest także twórczość lokalnych artystów.


W ostatnim czasie Miejska Biblioteka Publiczna zmieniła swoją siedzibę. Obecnie działalność prowadzi w nowej lokalizacji przy ul. Bronisława Czecha 4. Budynek, który stanowi centrum kultury, oprócz biblioteki mieści także Limanowski Dom Kultury i Bibliotekę Pedagogiczną. Znajdują się tu także dwie nowoczesne sale kinowe a w najbliższym czasie zostanie uruchomiana kawiarnia. Biblioteka zyskała nie tylko nową przestrzeń, ale także nowoczesne i pięknie wyposażone wnętrza. Na uwagę zasługuje wypożyczalnia dla dorosłych oraz strefa dla najmłodszych czytelników, gdzie dzieci mogą czytać i odpoczywać. Dodatkowo dzięki zautomatyzowanych systemom obsługi mieszkańcy miasta mają ułatwiony dostęp do zbiorów, w budynku bowiem znajduje się książkomat i wrzutnia RFID.

Mimo obostrzeń i ograniczeń placówka prężnie działa. Przykładem może być zaproszenie do  odwiedzania, w formie wirtualnego spaceru TUTAJ, Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej, gdzie aktualnie prezentowana jest wystawa limanowskich artystów.

Poznaj Nasze Społeczności

  Formularz kontaktowy

  Wpisz lokalizację

  wybierz placówkę i zamów kontakt z wybranego Banku

  Znajdziesz nas też tutaj

  © 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone