"Pracownicy Banku Spółdzielczym są nie tylko otwarci na nasze pomysły, lecz także chętnie służą pomocą i radą w sprawach finansowych” – rozmowa z Markiem Kisielem"

Współpraca BK Step z Bankiem Spółdzielczym zaczęła się od wspólnego projektu. Jak to wyglądało?

Marek Kisiel: Gdy kilka lat temu wpadłem na pomysł zorganizowania maratonu tanecznego, poszedłem m.in. do Hexa Banku Spółdzielczego z prośbą o dofinansowanie wydarzenia. Spotkałem tam ludzi otwartych na takie pomysły – w ten sposób zaczęła się dłuższa współpraca. W 2014 roku Hexa Bank został sponsorem tytularnym Maratonu Zumba & Latino Dance.

Zajęcia tańca – przy współpracy z Hexa Bankiem – organizowane są do dzisiaj?

Rok później znów połączyliśmy nasze siły, by zmotywować mieszkańców Łomży i okolic do aktywności fizycznej. Stworzyliśmy program Aktywne Weekendy z Hexa Bankiem Spółdzielczym. Dwa razy w miesiącu w Studiu Tańca i Fitnessu BK Step odbywają się darmowe treningi pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich – bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania. Cykl zajęć zawiera m.in. trening ze sztangami, TRX oraz zumbę. W ten sposób pokazaliśmy, że współpraca biznesowa może wykraczać poza standardowe ramy – wspólnie można stworzyć coś oryginalnego z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Klientom proponujecie już nie tylko taniec, lecz także zajęcia fitnessu. To chyba dobry kierunek działalności. Wydaje się, że Polacy zaczęli bardziej dbać o swoją kondycję?

Faktycznie, ostatnie lata pokazują, że coraz więcej uwagi poświęcamy swojemu zdrowiu. Dzisiaj fit to już nie moda, lecz styl życia. Coraz częściej sięgamy po zdrowe produkty, czytamy etykiety w sklepie, no i chętnie uprawiamy sport. Na ulicach widać licznych biegaczy, rolkarzy, rowerzystów. Nie każdy odnajduje się na tradycyjnej siłowni. Wielu z nas lubi zajęcia grupowe, gdy instruktor i inni uczestnicy treningu dają dodatkową motywację i wsparcie. Dlatego poza tradycyjnymi zajęciami fitnessu mamy też sztangi lub TRX – to doskonała alternatywa dla siłowni. Postawiliśmy na kompleksową odnowę naszych klientów, dlatego w 2015 roku wprowadziliśmy do oferty program trzymiesięcznej metamorfozy – oprócz treningów uczestnicy zajęć otrzymują spersonalizowaną dietę dostosowaną do ich stanu zdrowia, możliwości i predyspozycji. Program z każdą kolejną edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a efekty osiągane przez naszych podopiecznych często przechodzą najśmielsze oczekiwania.

11 2

Pieniądze pomogły rozwiązać bieżące problemy?

Umożliwiły spłatę zobowiązań. Od tego momentu zaczęła się szersza współpraca z Hexa Bankiem Spółdzielczym w Sokołowie Podlaskim. Spłaciliśmy zobowiązania w poprzednim banku i przenieśliśmy konta. W Banku Spółdzielczym mamy dzisiaj kredyty obrotowe i inwestycyjne. Od tamtego czasu nie zmieniałem już banku.

Jakich klientów macie najwięcej? Miłośników tańca czy zdrowego stylu życia?

Obecnie rozkłada się to mniej więcej po równo. Zdarzają się również tacy, którzy zaglądają na chwilę, np. po to, by przed latem wyrzeźbić sylwetkę, a zostają na dłużej, bo aktywność fizyczna wciąga i daje mnóstwo pozytywnej energii. Ciągle poszerzamy ofertę, dostosowując ją do potrzeb klientów. Dodatkowo mamy doświadczoną kadrę, która dosłownie zaraża ludzi miłością do tańca, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Do BK Step często przychodzą całe rodziny. Dzieci tańczą hip-hop, mamy idą na zumbę, a ojcowie na TRX. Atmosfera, którą udało nam się stworzyć, sprawia, że klienci – jak sami mówią – czują się u nas jak w domu. To daje nam ogromną satysfakcję i niesamowicie motywuje..

Hexa Bank – dzięki współpracy z BK Step – jest dzisiaj postrzegany jako przyjaciel tańca i zdrowego stylu życia. Co spowodowało, że podjęli Państwo decyzję o kontynuacji współpracy z BS-em?

Rozpoczynając współpracę w 2014 roku, odkryliśmy, że pracownicy Banku są nie tylko otwarci na nasze pomysły, lecz także chętnie służą pomocą i radą w sprawach finansowych. Zwłaszcza podejście Zarządu do przedstawianych przez nas propozycji spowodowało, że przyjrzeliśmy się również ofercie Banku. Nie bez znaczenia okazało się też indywidualne podejście bankowców do specyfiki naszej działalności. Postanowiliśmy więc zostać z Bankiem na dłużej – nie tylko jako kontrahent w działalności społecznej, lecz także jako klient.

Rozpoczynając współpracę w 2014 roku, odkryliśmy, że pracownicy Banku są nie tylko otwarci na nasze pomysły, lecz także chętnie służą pomocą i radą w sprawach finansowych.

Z jakich produktów Banku korzystacie? 

Posiadamy konta firmowe Studia Tańca i Fitnessu oraz naszego Stowarzyszenia Twórczego Działania BK Step. Stale poszerzamy ofertę i dzięki kredytowi obrotowemu możemy inwestować w sprzęt niezbędny do zajęć. W ostatnich latach powiększyliśmy Studio o dwie nowe sale do treningu siłowego oraz fitnessu, a także nową szatnię. Bank wspiera też nasze Stowarzyszenie w działaniach statutowych, dofinansowując różne inicjatywy mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej i tańca, dzięki czemu jeszcze aktywniej uczestniczymy w życiu społecznym i kulturalnym Łomży. Nasze doświadczenia pokazują, że Hexa Bank jest otwarty na potrzeby swoich klientów oraz lokalnej społeczności – zawsze możemy na niego liczyć.

Wspomagacie również akcje charytatywne.

Prowadzę nie tylko Studio Tańca i Fitnessu, lecz jestem również prezesem wspomnianego Stowarzyszenia Twórczego Działania BK Step. Czuję się mocno związany z życiem społeczno-kulturalnym Łomży. Nasze grupy taneczne, odnosząc liczne sukcesy, stały się wizytówką miasta, dlatego różne organizacje często zwracają się do mnie z prośbą o pokazy lub wsparcie organizacyjne akcji charytatywnych. Nasi instruktorzy prowadzą zajęcia lub maratony taneczne połączone ze zbiórką na jakiś szczytny cel. Zawsze jesteśmy otwarci na takie działania. Dobro powraca.

Na stronie internetowej BK Step można znaleźć informacje o licznych nagrodach dla tancerzy.

Podczas różnych mistrzostw tanecznych wywalczyliśmy już dziesiątki medali. Mamy nagrody z World Dance Championship federacji World Artistic Dance Federation, gdzie występują reprezentanci kilkunastu państw. Nasi tancerze rywalizują m.in. w kategoriach: urban street dance, jazz, house dance, break dance, latin, standard oraz show case. Taniec to dziedzina charakteryzująca się pasją i ogromną energią, a w połączeniu z talentem i zaangażowaniem sprawia, że dużo się u nas dzieje.

Jakie plany ma BK Step na przyszłość? Może jeszcze inne projekty będą Państwo realizować z Hexa Bankiem?

Dzięki wsparciu Hexa Banku Spółdzielczego co roku organizujemy maraton tańca i fitnessu, razem propagując zdrowy styl życia. Naszym kolejnym wspólnym projektem są Aktywne Weekendy – cykliczne, darmowe treningi zdrowego kręgosłupa. A najbliższe plany to z pewnością solidne przygotowanie do zbliżających się Mistrzostw Europy i Świata Federacji WADF – wierzę, że wrócimy z następnymi medalami i utrzymamy tytuł mistrzów świata. Wraz z Bankiem przygotowujemy się już do naszego wspólnego dzieła – kolejnej edycji maratonu zumby, który cieszy się ogromną popularnością. Pragniemy, by z każdym rokiem był jeszcze bardziej atrakcyjny. Myślę, że to nie koniec projektów realizowanych z Hexa Bankiem. Dzięki tej współpracy możemy poszerzać i ulepszać działalność Studia Tańca i Fitnessu BK Step, a dodatkowo robić coś dla innych.

Znajdziesz nas też tutaj

© 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone