• Porady i wskazówki

  o inwestycjach ekologicznych, dofinansowaniach i nie tylko...

Weź eko-kredyt – i wygraj 5 tysięcy złotych. Banki kuszą promocjami kredytów z przeznaczaniem na cele ekologiczne i nie tylko

Kredyt na fotowoltaikę, nowy telewizor, rower? A może wymianę pieca lub drzwi w domu? Kredyty na cele ekologiczne cieszą się dużą popularnością. Świadczy o tym fakt, że w bankach spółdzielczych z Grupy BPS ruszyła właśnie kolejna edycja promocji kredytów, w której można nie tylko uzyskać atrakcyjne warunki, ale także wziąć udział w loterii i wygrać 5 tysięcy złotych. Co istotne, w losowaniu można brać udział codziennie, a nie tylko raz.

Kiedy coś jest dobre – to trzeba to powtórzyć! Do takiego wniosku doszli najwyraźniej szefowie banków spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS oraz samego banku BPS i zdecydowali, że kampania promująca kredyty gotówkowe na cele związane z ochroną środowiska i oszczędzanie energii, która cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów w ubiegłym roku – będzie miała swoją kolejną edycję.

Czy ekologicznie znaczy ekonomicznie?

Wydatki na cele ekologiczne zawsze się opłacają – bo pozwalają zadbać o środowisko. Wątpliwości, jakie się pojawiają, dotyczą jednak czegoś innego – czy wydane pieniądze kiedykolwiek się zwrócą, czyli – czy jest to opłacalne ekonomicznie, a nie tylko ekologicznie? Najbardziej głośne ostatnio proekologiczne inwestycje to fotowoltaika. Firmy prześcigają się w proponowanych rozwiązaniach, oferując coraz wydajniejsze urządzenia i systemy. Inwestycja zwraca się średnio po ok. 8-10 latach, a biorąc pod uwagę przyszłe podwyżki cen energii elektrycznej a także dostępne dotacje – jeszcze szybciej, bo nawet w 5-6 lat. Pompy ciepła zwracają się w podobnym czasie – wiele zależy oczywiście od wielkości instalacji i tego, do czego porównujemy wydajność pompy. Jeśli jest to piec na olej, gaz czy piec elektryczny – czas potrzebny na zwrot wydanych pieniędzy będzie jeszcze krótszy. Inne inwestycje ekologiczne w domu i w życiu też się zwrócą, chociaż trudno mówić o tym, kiedy. Jak bowiem obliczyć zwrot z inwestycji w nowy rower czy sprzęt sportowy? To też jest przecież wydatek „pro-eko”, a przy tym wspiera to, co bezcenne – nasze zdrowie. Bez względu na to, czy jest to duża inwestycja w remont domu, czy mniejsza – w nowy rower, nie musimy jej finansować z własnej kieszeni. Można na to wziąć kredyt, co jest szczególnie interesujące w przypadku kredytów „skrojonych” specjalnie pod wydatki proekologiczne, jak to ma miejsce w ofercie banków zrzeszonych w Grupie BPS i ich promocji.

Na co kredyt?

To nie jest jednak zamknięta lista. Co istotne - ekologiczny kredyt w Grupie BPS nie musi być przeznaczony tylko na cele ekologiczne, znaczna jego część może być przeznaczona na cele dowolne. Jak to wygląda w szczegółach? Najlepiej skontaktować się z doradcą, który poprowadzi sprawę, w tym zadba o rzetelną weryfikację twojego pomysłu. Na spotkanie z doradca umówić się można się szybko poprzez stronę internetową. Można też po prostu odwiedzić najbliższy bank spółdzielczy, placówki najłatwiej znaleźć w specjalnej wyszukiwarce na stronie mojbank.pl.

Szansa na ekstra pieniądze

Dla klientów, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu w Bankach z Grupy BPS, przygotowano dodatkowy bonus – każdy może wygrać 5 tysięcy złotych! W przeciwieństwie do innych loterii tego typu, w których klient ma tylko jedną szansę na wygraną – w loterii „Logiczne, że się opłaca” taka szansa pojawia się 5 razy w tygodniu, czyli grać można codziennie od poniedziałku do piątku. Klienci mają szansę wygrać 5 tys. zł ekstra dofinansowania do swojego kredytu. Wystarczy, że zakręcą internetowym kołem fortuny. Informację o wygranej lub zachętę do dalszego próbowania szczęścia klient otrzymuje natychmiast, jak na loterię przystało. Przygotowane zostało łącznie 50 nagród pieniężnych po 5 tys. zł każda. A loterią objęte są wszystkie kredyty dla klientów indywidualnych te ekologiczne i pozostałe. Żeby wziąć kredyt i grać o 5 tys. zł, najlepiej w pierwszej kolejności wejść na stronę www.mojbank.pl/loteria i umówić się na spotkanie w wybranym Banku Spółdzielczym z Grupy BPS.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Loterią są objęte kredyty gotówkowe udzielone w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS oraz w Banku BPS S.A. między 2.08.2021 r. a 9.11.2021 r. Po prawidłowej rejestracji w Loterii możesz grać codziennie, od poniedziałku do piątku w okresie od 1.09.2021 r. do 9.11.2021 r. Regulamin Loterii dostępny jest na stronie internetowej www.logiczne.mojbank.pl. Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) nie przekracza 15,53% - szczegóły oferty oraz RRSO dostępne są w wybranym Banku z Grupy BPS.

autor: Krzysztof Mirończuk

Artykuł pochodzi z sekcji specjalnej serwisu www.wp.pl 

Nasza oferta dla Ciebie

  Formularz kontaktowy

  Wpisz lokalizację

  wybierz placówkę i zamów kontakt z wybranego Banku

  Znajdziesz nas też tutaj

  © 2022 Grupa BPS. Wszelkie prawa zastrzeżone